Hakkımızda

Merhaba. The Aurora Australis / Güneyin Işıkları bağımsız Yazın, Sanat, Toplum ve Bilim dergisine hoş geldiniz.

Tarafız. İyiden, güzelden, doğrudan, haklıdan, güçsüzden, ezilenden yanayız. Amacımız doğrunun, güzelin kavgasını Anadolunun rengarenk her dilinde vermek. Çokkültürlülüğü son yüzyıldır yaşatmaya çalışan bu dünyanın en eski topraklarından da İngilizceyi katacağız kültürlerin beşiği Anadolunun rengarenk dillerine, Türkçesine, Kürtçesine, Rumcasına, Ermenicesine ve sayamadığımız renklerine.  Kendimize ölçüt olarak sadece bize unuturulmaya çalışılan kültürel değerlerimizi yaşatmayı, yeni kültürel değerleri tanıma, tanıtma ve yeni değerler yaratma çabalarımızı aldık.

Sadece Avustralya ve Türkiye’de değil, tüm dünya da bir çok çelişkinin açığa çıktığı, değişen ekonomik birikimlerin ve güç dengelerinin yeniden kurulmaya çalışıldığı, bu nedenle de savaşların, acının, haksızlıkların daha da artan bir şekilde günlük yaşama girdiği, ötekileşmenin, yabancılaşmanın, korkunun bir yönetim aracı olarak kullanıldığı günümüzde ayakta kalmanın, mücadele etmenin, sokağa çıkmanın bir yolu olarak bizde bu uzaktaki, güneydeki topraklardan dergimizle katkımız olsun istedik.

Artık yaşamı doğru sorularla sorgulamak, yoğun bilgi atağı karşısında, doğru ve gerçek bilgiye ulaşabilmek daha da önem kazanmakta. Sınırlı da olsa The Aurora Australis / Güneyin Işıkları dergisiyle toplumsal yaşamımıza, hem kültürel hem de sosyal açıdan ışık tutma, üretilenleri kalıcı, yazılı duruma getirme çabalarımızda sizleri de bize destek olmaya, üretmeye, üretilenleri paylaşmaya çağırıyoruz. Ürettiklerinizi editor@theauroraaustralis.net  adresine bekliyoruz.

Her sayımızda değerlerimize sahip çıkma çabamızı Özel Bölümüyle sürdüreceğiz. Amacımız sırf iyiden, doğrudan, halkından yana olduğu için yok sayılan değerimizi sizlere hatırlatmak, tanıtmak, yeni kuşaklara aktarabilmek. Ayrıca her sayımızda da Avustralya ve Türkiye’den arkadaşlarımızın ürettiklerini sizlerle paylaşacağız.

İfade özgürlüğüne ianan bir yapı olarak. değişik görüşlere yer vermeye çalışan Dergimizde yer alan tüm yazı ve yazılar yazarlarına ait olup dergimizin görüşlerini yansıtmaz.

Hep beraber daha nice yıllara/sayılara dileklerimizle… M. Can Güney